Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  13
  Sty
  2012

  Duel: Alex Carlin + Atma Anur

  20:00Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

  Duel: Alex Carlin & Atma AnurAlex i Atma grają razem odkąd spotkali się w San Francisco pod koniec lat ’80. Alex grał wcześniej w legendarnych zespołach rodem z San Francisco takich jak Psycotic Pineapple czy The Rubinoss. Atma z kolei był perkusistą w zespole Journey, grał też z takimi gwiazdami jak David Bowie, Joe Satriani, Richie Kotzen, Jason Newstead (Metallica), Tony MacAlpine oraz z wieloma innymi wybitnymi muzykami.

  Alex Carlin - Gitarzysta, wokalista, pianista i perkusista urodzony w Nowym Yorku, działający przez długi czas w Kalifornii a od 6 lat mieszkający w Krakowie. Muzyk o wielu wcieleniach, aktywny nieprzerwanie od połowy lat ’70, gdzie współpracował min. z THE RUBINOOS, był współautorem ich przeboju Rock’n’roll Is Dead (And We Don’t Care).

  Od 1999 gitarzysta i wokalista punkowego RUT HOST, z którym zwiedził z koncertami USA, całą Europę, a także Syberię i większą cześć Rosji. Zespół jest cały czas aktywny i co roku odbywa kilkutygodniową trasę koncertową po starym kontynencie. Z repertuarem RUT HOST występuje też projekt pod nazwą THE HENCHMEN, który wraz z Alexem na potrzeby polskiej sceny tworzą muzycy krakowskiego zespołu TRIPIS. Poza działalnością zespołową Alex występuje też solowo, grając własne kompozycje, które wzbogaca też rockowymi i punkowymi klasykami.

  Alex Carlin pobił rekord Guinnessa w najdłuższym solowym koncercie. Grał nieprzerwanie 32 godziny (wcześniejszy rekord wynosił 27 godzin).

  Atma Anur w Old Timers GarageAtma Anur - Artysta o niewyczerpanej energii, żywa szafa grająca oto jak można w skrócie scharakteryzować tego nieszablonowego muzyka i ciekawego człowieka. Brytyjski muzyk wywodzący się z Barbados. Wybitny perkusista, producent, wzięty sideman, określany przez krytyków muzycznych jako „Jimi Hendrix bębnów, perkusista gitarzystów”(Rolling Stone Magazine). W latach osiemdziesiątych przeprowadził się z Londynu do San Francisco. Jako muzyk sesyjny nagrał blisko 100 albumów dystrybuowanych na całym świecie, zarówno przez wielkie wytwórnie płytowe (m.in. Shrapnel Records) jak i ambitne niezależne wydawnictwa. Atma Anur jest absolwentem słynnej Berklee College of Music w Bostonie, gdzie studiował aranżacje i kompozycję jazzową oraz Manhattan School of Music w Nowym Jorku.

  Teraz obydwoje stacjonują w Krakowie i koncertują w całej Polsce jako duet znany pod nazwą „DUEL”. Zespół Duel specjalizuje się w pisaniu rockowych klasyków takich jak „Don’t Stop The Rock” czy „No Sleep Only Rock and Roll” jak również polskich piosenek: "Tęsknie za moimi polskimi znajomymi którzy wyjechali do Irlandii", "Kac Piekielny". Koncert Duel to gwarancja świetnej zabawy jak również możliwość obejrzenia dwóch autentycznych rockmanów.