Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  24
  Wrz
  2010

  Honzatko Rozmontowana

  Cena biletu: 35 zł.

   

  HONZATKO ROZMONTOWANA to najnowszy projekt muzyczny Aleksandra Brzezińskiego,  którego kompozycje zdobyły w ostatnich latach najwyższe nagrody prestiżowych konkursów z nurtu piosenki literackiej i poezji śpiewanej (Spotkania Zamkowe, Fama, SFP, Przegląd Piosenki Aktorskiej). Olek Brzeziński jest również autorem muzyki do musicali i przedstawień teatralnych.Autorem tekstów programu HONZATKO ROZMONTOWANA jest Michał Zabłocki - poeta, scenarzysta,  reżyser teledysków i widowisk teatralnych. Od 1987 współpracował z Piwnicą pod Baranami przede wszystkim z Grzegorzem Turnauem,  Anną Szałapak, Beatą Rybotycką i Agnieszką Chrzanowską. Jest również autorem tekstów w projektach Czesława Mozila.HONZATKO ROZMONTOWANA to wyjątkowy projekt, który powstał dzięki połączeniu energii muzyki i tekstów napisanych specjalnie dla charyzmatycznej aktorki Marty Honzatko.

  Marta Honzatko to obdarzona niezwykłym temperamentem oraz charakterystycznym wokalem, aktorka filmowa i teatralna. Absolwentka wydziału aktorskiego krakowskiej PWST. Tegoroczna laureatka Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. Razem z zespołem Lochu Camelot i Piwnicy pod Baranami brała udział w licznych tournee na terenie Polski oraz za granicą . Ostatnie projekty to: recital przygotowany z Ewą Kornecką "Wesele raz jeszcze"-podsumowujący 10-letnią współpracę z Lochem Camelot.
  W jej filmografii znajdują się role w filmach: "Katatonia" reż. Jacek Nagłowski i " Telewizja Miłość" reż. Jarosław Banaszek, oraz główna rola w najnowszym filmie „Czarny czwartek” w reżyserii Antoniego Krauze.
  Projekt współtworzą znakomici muzycy związani z krakowską sceną od wielu lat. Michał Braszak - gitara basowa, Arkadiusz Wiech - gitary, Dominik Klimczak - perkusja.

  Mając na uwadze fakt, że każdy koncert Marty Honzatko to muzyczno - teatralne wydarzenie z wyjątkową dozą scenicznego szaleństwa, autor tesktów - Michał Zabłocki na pytanie jaki rodzaj muzyki tworzy HONZATKO, bez wachania odpowiedział: "cyrkowy punk"...