Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  21
  Paź
  2011

  Elżbieta Mielczarek Blues Band

  20:00Bilety: 45 zł przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu

  Elżbieta Mielczarek Blues BandZapraszamy serdecznie na sensacyjny koncert gigantów polskiego bluesa którego nie można przegapić! W skład "Elżbieta Mielczarek Blues Band" zespołu wchodzą:

  Elżbieta Mielczarek - Nazywana Pierwszą Damą Polskiego Bluesa.

  Wokalistka jazzująca mocno zakorzeniona w bluesie. Jej muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Charakterystyczny, wyciszony sposób interpretacji i unikalny głos, czynią jej piosenki rozpoznawalnymi już od pierwszego taktu. Przed dwudziestu laty nagrała kultową dzisiaj płytę długogrającą i dorobiła się trzech radiowych przebojów ("Poczekalnia PKP", "Hotel Grand" i "Wielkie Koło")

  Nadal należy do najbardziej lubianych Artystek polskiej sceny, co widać było podczas jej ostatniej, gorąco oklaskiwanej, trasy koncertowej. Obecnie przygotowuje swoją kolejną płytę autorską.

  Leszek Winder - Gitarzysta, kompozytor.

  Koncertował oraz nagrywał z wieloma zespołami i muzykami tworzącymi od lat czołówkę Polskiej sceny muzycznej. Nagrał szereg autorskich płyt Obecnie oprócz Śląskiej Grupy Bluesowej koncertuje z zespołem Krzak. Laureat i od lat w ścisłej czołówce, plebiscytów na najlepszego polskiego gitarzystę rockowego i bluesowego (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne). Od wielu lat czołowa polska gitara.

  Dariusz Ziółek - Muzyk wszechstronny, Kompozytor, aranżer. .

  Koncertuje i nagrywa między innymi z: Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, big-band Zygmunta Kukli, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Lora Szafran, Grażyna Łobaszewska, Maciej Strzelczyń, Zbigniew Jaremko, Ewa Uryga i Kuba Badach, zespół Free Dancing oraz pracuje jako basista, pianista i aranżer z artystami polskiej estrady.

  W 2000 roku nagrał z Grzegorzem Kapołką płytę  "Blue Blues II" z udziałem m.in. Tomasza Stańki, nagrodzoną tytułem "Najlepszej gitarowej płyty bluesowej 2001 roku". Rok później wydał pierwszą płytę solową "4 BASS", na której znalazło się 10 standardów jazzowych zagranych wyłącznie na gitarze basowej. Za tę płytę Darek otrzymał nagrodę specjalną czasopisma "Gitara i Bas". W 2005 roku nagrał firmowaną przez liderów grupy "Krzak" płytę "3. Numer", uznaną za najlepszą gitarową płytę rockową. W roku 2007 wydał drugą autorską płytę "Voice'n'Bass". Jest uznawany za czołowego basistę polskiej sceny muzycznej.

  Mirosław Rzepa - Gitarzysta, multiinstrumentalista.

  Od lat ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego. Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi z grupami SBB, Krzak, Dżem, Bezdomne Psy, Błędowski-Winder Band oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem i wielu innymi muzykami i zespołami.