Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • śr
  15
  Cze
  2011

  Film - Zemsta Dr. La Morte

  19:00Ceny biletów w opisie

  Przygody Inżyniera Walczaka - Zemsta dr. La MorteNa koniec niespodzianka. W Old Timers Garage odbędzie się promocyjny pokaz filmu "Inżynier Walczak - Zemsta Dr. La Morte". Pokaz jest jednocześnie zapowiedzią cyklu imprez pt. "Kino Piast". Od Lipca do Września w ramach cyklu, w Old Timers Garage organizowane będą imprezy filmowe... Od waszego zainteresowania zależeć będzie czy "Kino Piast" na stałe zagości w naszym repertuarze.

  O filmie: Geniusz i zarazem szaleniec, Doktor La Morte - osoba szczerze nienawidząca Polski, fanatycznie pragnie wystrzelić nasz kraj w kosmos. Uważa on bowiem Polskę za kraj niepotrzebny na mapie współczesnego świata, głównie ze względu na brak wielkich osiągnięć jej mieszkańców w jakiejkolwiek dziedzinie sztuki czy nauki. Do walki z doktorem staje oczywiście Inżynier Walczak - wielki, oddany sprawie patriota.

  "Zemsta dr La Morte" - to po "Kolii Księżnej Romanowej" i "Walczak Retro Agit" nowy projekt, którego czarnym charakterem jest geniusz i zarazem szaleniec, Doktor La Morte - osoba szczerze nienawidząca Polski, fanatycznie pragnąca wystrzelić nasz kraj w kosmos. La Morte uważa bowiem Polskę za kraj niepotrzebny na mapie współczesnego świata, głównie ze względu na brak wielkich osiągnięć jej mieszkańców w jakiejkolwiek dziedzinie sztuki czy nauki. Do walki z doktorem staje oczywiście Inżynier Walczak - wielki, oddany sprawie patriota. Dr La Morte ucieka się do przeróżnych sztuczek, aby pogrążyć Inżyniera, zanim ten pokrzyżuje jego plany. W akcję filmu mają być wplecione fragmenty m.in. "Janosika", "Bolka i Lolka", a nawet koncertów Czesława Niemena. Znajdzie się w nim również wiele odwołań do pozytywnych momentów w naszej historii. Natomiast wykorzystanie ujęć szerokoplanowych pozwoli ukazać piękno naszego kraju. Wszystko po to, aby pokazać Polskę z jak najlepszej strony, a tym samym stworzyć kontrast dla opinii Doktora La Morte.

  Moim celem jest, aby film "Zemsta dr La Morte" posiadał bogate walory artystyczne, w którym każda z osób biorących znaczący udział w produkcji (operator, scenograf, kostiumolog, grafik, muzyk, autor efektów komputerowych, aktor, montażysta itd.), będzie miała możliwość artystycznego wyrazu - wyjawia reżyser.

  Efektem tych działań ma być film oryginalny i o konwencji niespotykanej na naszym rynku, trafiający w gusta szerokiej publiczności - siłą rzeczy, z uwagi na posługiwanie się skojarzeniami z elementami polskiej kultury i zjawisk społecznych - głównie polskiej. Wierzę przy tym, że film ten stanie się początkiem całej serii pure - nonsensownych komedii z artystycznym wyrazem, opowiadających o przygodach dzielnego Inżyniera - eksplikuje dalej Tomczak.

  Bilety:
  30 zł (bilet pojedynczy)
  50 zł (bilet podwójny)
  90 zł (bilet + magiczny kubek inżyniera walczaka)
  110 zł (bilet podwójny + magiczny kubek inżyniera walczaka)