Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • nie
  22
  Mar
  2020

  Spektakl improwizowany w stylu "Film Noir". IMPRO W Garażu

  18:00Bilety: 30 zł

  Cykl Impro w Garażu:
  Komedia improwizowana w różnych odcieniach. Bez Scenariusza - tworzona na oczach widzów.
  Od gatunkowych, w całości improwizowanych spektakli opartych na historii, przez spektakle zaskakujące swoją oryginalnością, po krótkie, energetyczne formy improwizacji.
  Za każdym razem inna, wesoła, niesamowicie trudna sztuka improwizacji na deskach teatru Old Timers Garage grana przez improwizatorów związanych z Impro Silesia.
  Spektakl, który otworzy cykl:
  A propos: Film Noir
  Jake: [Łamiąc czwartą ścianę, zwracając się do widza]
  Katowice są przesiąknięte przemocą, a ślad po niej zaginął. To miasto już dawno czekało na dobrego prywatnego detektywa.
  Jake: Nie możesz nas zawieźć Tom. Nie możemy jej znaleźć. Pomóż nam.
  Tom: Ta sprawa jest dziecinnie prosta. Dobrą komedię improwizowaną zagrają dla Was Dominika Józefczak Olia Kalniei, Krystian Giżyński, Jan Urzoń i Szymon Paszek.
  Jake: Kto?
  Tom: Teatr Improwizacji A propos
  Jake: Gdzie?
  Tom: W Old Timers Garage.
  Impro Silesia oraz Old Timers Garage ma zaszczyt zaprosić na w całości improwizowany spektakl w stylu FILM NOIR Teatru Improwizacji "A propos".
  Za wikipedią:
  Film noir (wym. IPA: film nwaːr), czarny film lub czarne kino – nurt, stylistyka lub gatunek[1] w kinie amerykańskim, wywodzący się z kina gangsterskiego, rozwijany głównie w latach 40. XX wieku i pierwszej połowie lat 50. XX wieku. Filmy noir unikają jasnego podziału na dobro i zło, pokazują często niewyjaśnione zbrodnie i perwersję, unikają moralizowania i happy endów. Do charakterystycznych elementów stylu noir należą m.in. silne kontrasty, operowanie cieniami, obrazy nocnego miasta[2]. Typowymi bohaterami tego typu filmów są m.in. femme fatale, przeciętni ludzie wplątani przypadkowo w świat przestępczy oraz prywatni detektywi