Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • nie
  20
  Paź
  2019

  Koncert zespołu Drugie Piętro

  18:00Bilety 40 zł

  Znamy się od ponad 25 lat, a gramy razem od 2010 roku. Już w 2011r. zdobyliśmy wyróżnienia na festiwalach „Wrzosowisko” w Kędzierzynie Koźlu i „Piostur” w Andrychowie ,a w 2012roku na festiwalu „YAPA” w Łodzi. Wyróżniono nas też na festiwalu „Danielka” w Ujsołach i w Szklarskiej Porębie. Muzycznie poruszamy się w rejonach szeroko pojętej „krainy łagodności”, coś pomiędzy Jaromirem Nohavicą, a Wolną Grupą Bukowina. Gramy swoje kompozycje, w naszych aranżacjach, 100% live. Większość tekstów piosenek napisaliśmy sami , a tylko kilka nasi przyjaciele, którzy nie są członkami zespołu. Na scenie nie wyglądamy bardzo atrakcyjnie (opinia znajomych), ale kiedy nie jest to festyn, a koncert na który przyszli ludzie posłuchać muzyki i słowa, zaczyna się magia, która najczęściej kończy się owacją na stojąco. W repertuarze mamy także kolędy polskie , ukraińskie i francuskie śpiewane w wielogłosie.
  Skład zespołu stanowią :
  Mariola Górska – śpiew, przeszkadzajki;
  Gabriela Kasprzak – śpiew, gitara, piano
  Marian Górski – śpiew, gitara, harmonijka
  Gienek Niewolik – śpiew, piano
  Arek Niemiec – instrumenty perkusyjne
  Oto recenzja z koncertu w Muzeum Saturn w Czeladzi:
  „Był to koncert prawdziwie otwierający serca i rozgrzewający dusze. Przesłanie zaś wszystkich muzycznych historii okazało się najprostsze z możliwych, ale proste prawdy zawsze warto przypominać. Poczucie wspólnoty, życie dobre i spełnione, zaufanie i miłość – oto recepta na chaos świata.
  Niespieszne tempo, uroda słów i niesamowite emocje to wyróżniki zespołu Drugie Piętro, który zaprezentował swą niepowtarzalną stylistykę …… Grupę wręcz rozpierała pozytywna energia udzielająca się zresztą publiczności i wywołująca automatyczny uśmiech na twarzy – czy można było chcieć jeszcze czegoś więcej? Miło, doprawdy było usłyszeć tak piękne słowa w muzykę ubrane. Podziw to całkiem zasłużony dla talentu artystów, bowiem na koncert złożyły się prawie wyłącznie utwory własne zespołu.
  O tym, że muzykom udało się poruszyć nieprzebrane pokłady wrażliwości każdego słuchacza dowiodły gromkie brawa i niezwykle życzliwe komentarze…