Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • nie
  13
  Mar
  2011

  Oleg Kireyev Quartet

  19:00Bilety: 35 zł

   

  Oleg Kireyev Quartet w Old Timers GarageSaksofonista Oleg Kireyev i amerykański pianista Keith Javors po raz pierwszy prezentują swój niezwykły projekt “Rhyme & Reason”. Album ten, oparty na ich własnych kompozycjach, łatwo zdobywa szczyty mainstreemu współczesnego jazzu. Oleg Kireyev jest gwiazdą międzynarodowej sławy. Często koncertuje przed wymagającą, ale i wdzięczną publicznością w Europie i Stanach. Na przestrzeni trzech dekad uczestniczył w koncertach i nagraniach wielu innowacyjnych i prowokacyjnych międzynarodowych projektów jazzowych. Jego wyobraźnia twórcza eksploruje rozległe obszary muzyczne: od mainstreamu, poprzez ethno, do jazz-rocka i world music. "Niewiarygodnie dobre" "subtelne i entuzjastyczne" oraz "stylowe, najwyższej klasy" to tylko niektóre z określeń, jakimi krytycy muzyczni opisywali brzemienie jego saksofonu. Kireyev występował między innymi na London Jazz Festival, New York Jazz Improv Festival i Montreux Jazz Festival."

  Keith Javors to dobrze znane nazwisko w kręgach jazzu współczesnego, światowej renomy pedagog, artysta i producent muzyczny. Jako pianista może się poszczycić wprowadzeniem wielu innowacji i rewolucyjnych pomysłów do stosowanych technik gry. Keith silnie angażuje się w wystąpienia na żywo. Ma rzadki dar grania w taki sposób, że każdy słuchacz czuje, jakby grał tylko dla niego. W swoim dotychczasowym dorobku artystycznym ma występy na Montreux Jazz Festival, Chicago Jazz Festival, North Sea Jazz Festival i wielu innych. Jako duet Oleg i Keith zadebiutowali w sierpniu 2008 roku w legendarnym Blues Alley w Waszyngtonie. Od tego czasu aż do wiosny 2009 zagrali razem w wielu klubach Wschodniego Wybrzeża, między innymi w Chris Jazz Café w Filadelfii, Iridium i Smalls w Nowym Jorku. Podczas wspólnych prób i występów nawiązała się muzyczna przyjaźń, która zaowocowała projektem i albumem pod tytułem “Rhyme and Reason”.

  Materiał został zarejestrowany w Bennett Studio w New Jersey. W nagraniu wzięli udział również Boris Kozlov z Charles Mingus Band na gitarze basowej i E. J. Strickland z Ravi Coltrane Band na perkusji. Premiera albumu “Rhyme & Reason” wydanego przez wytwórnię Inarhyme Records datowana jest na 13 kwietnia 2010 roku. Muzycy planują spędzić trochę czasu na koncertowaniu po Europie i Ameryce Północnej, chcą promować album, podnieść sprzedaż i przede wszystkim osobiście spotkać się ze słuchaczami.