Minione wydarzenia

Informacje o wydarzeniu:

 • pt
  07
  Sty
  2011

  Test Fobii Kreon + Absynth

  20:00Bilety: 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu / Bilet ulgowy: 10 zł

   

  Test Fobii Kreon w Old Timers GarageTo prawdziwa sensacja i gratka dla fanów klasycznego Trash Metalu! Czołowy zespół metalowy końca lat 80-tych i początku 90-tych znów na koncertach i płytach. Test Fobii Kreon powraca!

  Niegdyś czołowy polski zespół thrash metalowy po kilku latach przerwy wznowił działalność i mocno atakuje polski rynek metalowy.

  TEST FOBII KREON powstał w 1984 roku we Wrocławiu. Jeszcze jakoTEST FOBII dość szybko zyskał uznanie publiczności i w rok po starcie został laureatem FESTIWALU MUZYKÓW ROCKOWYCH w Jarocinie ( 1985). Od tego momentu dołączył do grona najbardziej rozpoznawanych i najchętniej słuchanych kapel metalowych w naszym kraju. Rok 1986 jedynie potwierdził klasę zespołu. Występ na pierwszej edycji festiwalu METALMANIA W Katowicach . TEST FOBII wybrany został najlepszym młodym zespołem imprezy. W tym samym roku wystąpił po raz kolejny w Jarocinie, ale już jako zaproszona gwiazda ( pod nową nazwą TEST FOBII KREON). Liczne koncerty w całym kraju u boku takich gwiazd jak TSA, KAT, TURBO, KILLER (Belgia), ALASKA (USA) ugruntowały pozycję KREONA w ścisłej czołówce polskiej sceny metalowej o czym świadczą liczne wywiady prasowe, udział w programach telewizyjnych, prezentacja w ogólnopolskich programach radiowych ( Trójka, programy Marka Gaszyńskiego PR II), jak i w lokalnych. Potwierdziły to plebiscyty ogłaszane przez ówczesne „wyrocznie” muzyczne ( Magazyn Muzyczny, Non Stop, Razem, Na Przełaj, Rozgłośnia Harcerska) które plasowały KREON w pierwszej piątce wszystkich kategorii krajowego metalu. W tamtych latach zespół tworzyli: ZaRan – śpiew, Rafał Żelechowski – gitara, Piotr Wieruszewski – gitara basowa, Mariusz Słowiński – perkusja. W 1987 KREON podpisał kontrakt promocyjny z jednym z największych firm artystycznych w Polsce – ZPR. Kilkuletnia współpraca zaowocowała licznymi koncertami oraz wydawnictwami płytowymi, o które w tamtych czasach nie było łatwo – szczególnie dla zespołów heavy metalowych. Pierwszą płytę ( w wersji na kasecie) wydała wytwórnia Polmark. „ Thrashdemo Live!” (1988) to niewątpliwy sukces. Kaseta rozeszła się w nakładzie ponad 70 tysięcy i….. w wersji CD sprzedaje się do dziś!!!. W tym samym roku grupa wystąpiła na jednym z największych festiwali metalowych w tamtych latach „THRASH CAMP 88” na którym obok całej polskiej czołówki zaprezentowały się zagraniczne gwiazdy PUNGENT STENCH, KAZJUROL I CORONER. Rok później ukazała się płyta „Zdrada , Prawo, Kara….”. KREON do 1991 roku zagrał mnóstwo koncertów w całej Polsce oraz za granicą (Niemcy, Czechy), nagrał w TV Katowice teledysk do utworu „Obłęd”. Niestety na początku lat dziewięćdziesiątych perkusista Mariusz Słowiński wyjechał na stałe do Kanady, a basista Piotr Wieruszewski obrał inną drogę również opuszczając zespół. Po wielu latach przerwy w nowym składzie zespół reaktywował się w 2002 roku. Nowy skład, ale trzon zespołu pozostał. KREON co prawda koncertował, ale brak profesjonalnej opieki menadżerskiej nie pozwolił na pełny rozkwit kariery. Niewątpliwym sukcesem w tym czasie był udział w Festiwalu HALL OF METAL w Hali Ludowej we Wrocławiu gdzie grupa wystąpiła obok takich gwiazd metalu jak TURBO oraz SODOM ( Niemcy), HOLLY MOSES i ASSASSIN (USA).

  Tak naprawdę to come back i ponowny, tryumfalny powrót KREONA rozpoczyna się teraz w roku 2011. Grupa podpisała profesjonalny kontrakt z RDS MANAGEMENT (co ciekawe – menadżerem zespołu ponownie został Jacek Adamczyk – współtwórca sukcesów zespołu z lat osiemdziesiątych). Obecnie rozpoczyna się trasa koncertowa „Back to stage Poland tour”, która trwać będzie do jesieni 2012 roku. Już niedługo nakładem jednej z czołowych wytwórni płytowych ( do czasu oficjalnej prezentacji nie możemy podać jakiej) ukaże się nowy album zespołu. Planowana jest też reedycja zmasterowanych, dwóch poprzednich płyt!! KREON zapowiada wydawnictwo DVD będące zapisem części trasy koncertowej. Znajdzie się tu tez miejsce na wiele archiwalnych nagrań. Obecny skład zespołu to wybuchowa mieszanka doświadczenia i młodości. Trzon zespołu tworzą : ZaRan – śpiew i Rafał Żelechowski – gitara. Obok nich trzech młodych, ale już profesjonalnych i żądnych sukcesów muzyków : Bractus – gitara, Hetman – gitara basowa i Snake - perkusja Od 15 października 2011 zapraszamy na oficjalne strony internetowe zespołu: www.kreon.info.pl oraz www.testfobiikreon.pl

  Z zespołem gościnnie wystąpi formacja Absynth.

  ABSYNTH – eksperimental rock/modern metal Historia zespołu zaczęła się w grudniu 2007 roku. Każdy z członków zespołu przez wiele lat dorastał na scenach do tego, aby kiedyś wspólnie stworzyć ten projekt. Autorskie kompozycje tworzą niepowtarzalny smak pełen zróżnicowanych uczuć i dźwięków. Posiadają one w sobie ciężką, syntetyczną głębię, stwarzają klimat, z którego można czerpać całą gamę emocji. Ambitne teksty świetnie komponują się z niespokojnymi rytmami, czasami "krzywymi", czasami w pełnej harmonii, zawsze profesjonalnie odtwarzanymi.

  Pierwsze demo zespołu powstało w 2008 roku. Potem zespół zdobywał laury na wielu festiwalach i przeglądach. Na włocławskich „Interpretacjach 2009” zespół został doceniony przez Krzysztofa Misiaka, który po kilku miesiącach stał się producentem maxi singla „Serce dzwonu”, na którym w tytułowym utworze wystąpił Roman Kostrzewski z zespołu „Kat”. Obecnie zespół przygotowuje wydanie swojej pierwszej płyty. Świadomie tworzone aranżacje i charyzma sprawiają, że koncerty są dobrze odbierane i zespół szybko zjednuje sobie nowych słuchaczy. Absynth to mocny, płonący trunek, który każdy powinien w swoim życiu spróbować. Choćby jeden kieliszek.

  Skład Zespołu:
  Dawid Sławik – gitara
  Rafał Gowin – wokal
  Remigiusz Idzik – klawisze, sampler
  Maciek Foryta – bas
  Sebastian Idzik – perkusja