Less Is Lessie oraz Animate

 Sobota, 02 grudnia 2023 – godz. 19:00

Less Is Lessie to muzyka dla tych, którzy lubią się zasłuchać i zapatrzeć. Nieodzownie towarzyszy jej materiał wideo, który
pogłębia wrażenie dynamiki i podróży. Koncerty prowadzą przez miejsca znane Wrocławianom i te, o których być może
niektórzy nie mieli pojęcia. Są próbą zilustrowania rzeczywistej przestrzeni akustycznej Wrocławia – w utworach wykorzystywane są nagrania stereo z wrocławskich spacerów.

Zespół rozpoczął działalność w marcu 2015 roku na koncercie we wrocławskim studiu Uniq Sound. Płyta z materiałem live z tego koncertu ukazała się w sierpniu 2016. Na początku 2018 roku muzycy wydali swój pierwszy w pełni studyjny singiel “Blackout”, którego utwór tytułowy miał swoją radiową premierę w lipcu 2018 na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia w audycji Piotra Kaczkowskiego “Mini Max”. W marcu 2021 ukazał się pierwszy studyjny album Less Is Lessie zatytułowany “The Escape Plan”. Pomysł na tą płytę wziął się prosto z miejskiej gęstwiny – jest nim spacer dźwiękowy po wrocławskim Nadodrzu – dzielnicy pełnej kontrastów, ale dzięki temu bardzo wyjątkowej, z bogatą historią, będącej obecnie inkubatorem wielu interesujących inicjatyw społecznych. Na pierwszy rzut oka (i ucha) powierzchowność Nadodrza wydaje się być ponura i przytłaczająca. Dlatego obok ambientów pojawia się warstwa muzyczna, która otwiera pewną drogę ucieczki od
niesprzyjającego otoczenia i miejskiego zgiełku.
Podróż zaczynamy na ulicy Nowowiejskiej, a kończymy w rejonie wrocławskiego Portu Miejskiego. Wszystkie sample, które usłyszymy na płycie pochodzą z nagrań terenowych prowadzonych przez nas na Nadodrzu i przeplatają się z inspirowaną tym miejscem autorską muzyką z prog-rockowym pazurem.

Następnie na scenie zagości zespół ANIMATE.

Zespół pochodzi  z Będzina i w jego skąd wchodzi czterech ludzi, dla których muzyka to odskocznia od dnia codziennego: Przemek Skrzypiec (bas, sample, elektronika), Marcin Trela (gitara) Marcin Lipski (bębny) oraz Janusz Rymar (wokal).  ANIMATE  zawsze szedł  własnymi drogami i nie zważał na trendy i muzyczną modę, nigdy też nie był  zachłanny na podboje muzycznego rynku za wszelką cenę dlatego muzyka jest organiczna, płynie z wnętrza muzycznych inspiracji całej czwórki a zespół z tą samą przyjemnością gra ją już kilkanaście lat.

Muzyka ANIMATE to połączenie współczesnego melodyjnego mocnego rocka z wieloma dodatkami, pomysłami i aranżacjami charakterystycznymi dla muzyki progresywnej. W muzyce znajdziecie  wiele eksperymentów brzmieniowych, melodii oraz sporo klimatycznych zwrotów akcji oscylujących wokół mocnego rocka i progmetalu. Mocne gitarowe brzmienia są wspomagane brzmieniami syntezatorowymi z naciskiem na sekcyjne granie. W 2021r zespół wydął długo grającą płytę  „Infinite Imaginations” która zdobyła szerokie uznanie i znakomite recenzje w kraju i za granicą i w wersjach fizycznych dotarła  na niemal wszystkie kontynenty.

Zespół na żywo zawsze daje z siebie wszystko a do tego urozmaica występy dedykowanymi wizualizacjami tak by odbiorca czuł muzykę każdym zmysłem.

Napisali o nas:

ANIMATE – Infinite Imaginations Kapitalne, czadowe riffy, wyborne solówki, mnóstwo zapadających w pamięć melodii i niepowtarzalny klimat w w który wprowadza świetna okładka . Progmetal na światowym poziomie….  ( Redaktor Naczelny Teraz Rock o płycie nr. 10/2021)    

Więcej o nas na stronach:

www.animate.pl
www.facebook/com/animatemusic
www.bandcamp.com/animatemusic


Bilety 50 PLN
Można także zakupić w sklepie KORALIK, w bramie, przy wejściu do teatru