Indialucia

27 października 2023 – godz. 19:00 – Cena biletu: 60 zł

Fascynujące spotkanie dwóch kultur. wschodu i południa – Indii i Andaluzji. Z jednej strony ogień flamenco, z drugiej egzotyka indyjskiej muzyki tradycyjnej – to połączenie stylów muzycznych, z którego słynie zespół INDIALUCIA. Tym razem wystąpią akustycznie, w duecie: Michał Czachowski – wirtuoz gitary flamenco i Giridhar Udupa – mistrz instrumentów perkusyjnych. Prawdziwa gratka dla wielbicieli muzyki i akustycznych koncertów klubowych. Gorąco zapraszamy!

Projekt INDALUCIA ten powstał w roku 1999 w Indiach wśród nauczycieli i uczniów Akademii Muzycznej w Nagpur. Pomysłodawcą, producentem oraz szefem artystycznym jest gitarzysta Michał Czachowski. Zespół szybko zdobył sławę i uznanie na całym świecie. Z powodzeniem koncertował m.in. w Indiach, Meksyku, USA, Rosji, Singapurze, Omanie, Hiszpanii, Turcji, Austrii, Niemczech, Anglii, Francji, Włoszech, Luksemburgu, Czechach, Finlandii, na Węgrzech i w Rumunii. W roku 2005 muzycy wydali album, który został laureatem wielu prestiżowych nagród muzycznych (Wirtualne Gęśle, Folkowy Fonogram Roku, nominacja do nagrody Fryderyki 2006 w kategorii Album Roku – Folk/Etno).

Michał Czachowski – gitarzysta flamenco. kompozytor , publicysta, architekt. W 1992 roku utworzył swój pierwszy zespół, który od 1997 roku występuje pod nazwą “Viva Flamenco!” i przez kilka następnych lat zostaje laureatem kilkunastu konkursów muzycznych, stając się jedną z najlepszych tego typu formacji w kraju. Michał Czachowski po latach działalności scenicznej stał się wybitnym wirtuozem gitary flamenco. W 1998 roku otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki, a wkrótce potem został zaproszony do Indii, gdzie na Akademii Muzycznej (Nagpur w środkowych Indiach) uczył gitary flamenco i studiował sztukę gry na tradycyjnym strunowym instrumencie indyjskim – sitarze. Napisał wiele artykułów publikowanych w polsko- i anglojęzycznych pismach muzycznych oraz był gościem wielu programów telewizyjnych i radiowych. Od lat nieprzerwanie koncertuje, a w swojej karierze występował u boku takich sław jak: Pepe Habichuela, Jorge Pardo, Carlos Troya, Ricardo Espinosa, Rafael Cortés, Pratap Pawar, Mukesh Sharma, Emam, Hani Naser, Kavita Krishnamurti, L. Subramaniam.

Giridhar Udupa – utalentowany multiinstrumentalista. Naukę gry rozpoczął w wieku 4 lat, a jego pierwszym nauczycielem był ojciec, Vidwan Nagendra Udupa. W wieku lat 12 zaczął dawać koncerty, początkowo tylko w Indiach, a w następnych latach także za granicą. Akompaniował takim znanym artystom jak między innymi: Sarvashree Dr.L.Subramaniam, M.S.Gopalkrishna, Dr.N.Ramani, Ganesh and Kumaresh, Mandolin Srinivas, T.V.Shankaranarayana, Madhurai T.N.Seshagopalan, Trichur V.Ramachandran, Hyderabad Brothers, Mysore Nagaraj and Manjunath, Ravikiran, K.J.Yesudas, T.M.Krishna, Unnikrishnan, Sanjay Subramanyam, Malladi Brothers, R.K.Suryanarayana, Jayanthi Kumaresh, Sikkil Sisters, Bombay Sisters. Oprócz wykonywania autentycznej klasycznej muzyki karnatycznej, brał udział w wielu projektach typu fusion, jazz, world music, występując między innymi z Virginią Mayhew, Chrisem Rhyne, Alexem Rostotskym. Otrzymał wiele prestiżowych nagród i dawał koncerty w USA, Hiszpanii, Kanadzie, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Omanie i Kuwejcie.

Czas trwania: 90 minut