CASTING. Poczekalnia

13 listopada 2022 – godz. 18:00

Casting. Poczekalnia.
Czas trwania: 1,5 godz.
autor: Maciej Kowalewski
reżyseria: Jakub Wons
muzyka: Szymon Suchoń
produkcja: kantynakulturalna

obsada: Sebastian Cybulski, Andrzej Popiel

„CASTING. Poczekalnia” to przewrotna historia dwóch przyjaciół, którzy są rywalami, aktorami i kochankami tej samej kobiety. Z pozoru spotyka się dwóch nieudaczników – Waldemar i Arkadiusz, ale ani jeden, ani drugi nie są przegrani. To utalentowani, ponadprzeciętnie zdolni aktorzy, którym tylko… los rzuca kłody pod nogi. Być może dlatego, że ich ideały nie przystają do wartości, jakim hołduje współczesność. Obaj nie są i nie chcą być celebrytami z tabloidów, znanymi tylko z tego, że są znani. Pamiętają o Wyspiańskim czy Szekspirze, o swoich wielkich rolach u tych autorów, ale pamiętają również… swoje zawodowe porażki oraz walkę o tę samą kobietę, którą obaj przegrali. Jednak wciąż mają szansę na sukces, na cud. Tym cudem ma być tytułowy casting, który ma odmienić ich los na lepsze, ma być wrotami do wielkiej kariery i jeszcze większych pieniędzy i szansą na uwielbienie tłumów. Przecież właśnie ważny producent znowu chce ich obsadzić w wielkiej roli. Problem polega na tym, że rola jest jedna, a ich jest dwóch.
A przecież obaj spełniają wszystkie warunki ludzi sukcesu:
– są młodzi (stosunkowo)
– mają talent (powiedzmy)
– ambicje (podobno)
– zamiłowanie do swojego zawodu (zdecydowanie)
– mają na swoim koncie wiele sukcesów na poziomie (regionalnym)
– wielu ludzi ich zna (z widzenia)
– są poważani na skalę (niedużą)

Jest to polemika ze stereotypami wyobrażeń na temat życia Aktora, pławiącego się w luksusie, jedzącego na złotych talerzach. Historia opowiedziana od strony kulis, teatr w teatrze. Coś co widzowie lubią najbardziej – uchylenie rąbka tajemnicy, tego co w życiu aktora jest skrywane i niewidoczne. Wszystko zostało niebywale sprytnie i zabawnie napisane przez Macieja Kowalewskiego. Cała historia to splot anegdot, legend, mitów i faktów z życia niejednego aktora.

Spektakl miał swoją premierę na Festiwalu Himilsbacha w Mińsku Mazowieckim 2017
– był grany w ramach Przedwiośnie Małych Form Teatralnych 2018 w Limanowej, Teatr nad Wisłą 2018 w Warszawie – spektakl plenerowy, Grudziądzka Wiosna Teatralna 2019!

ANDRZEJ POPIEL ARKADIUSZ w spektaklu „CASTING. Poczekalnia” Rocznik 1990.
Z pochodzenia Krakus, ale polubił Warszawę. Aktor charakterystyczny dzięki swoim niebywałym 165 cm wzrostu, które potrafi doskonale i błyskotliwie wykorzystać.
Od paru lat twarz kampanii sieci „Żabka” gdzie udowadnia, że nawet w reklamie można zaprezentować kunszt aktorski.
Na codzień gra w serialu „Barwy Szczęścia”, ale dał się poznać jako Bolko w serialu „Korona Królów”.Na dużym ekranie debiutował u Wojtka Smarzowskiego w „Wołyniu”.
Współpracował z Macieja Pieprzycy, Filipa Bajona, Konrada Niewolskiego, Marcina Krzyształowicza.
Razem z Teatrem Gudejko ze spektaklem „Lotto” w reżyserii Maciej Wojtyszki wraz z Jowitą Budnik, Radkiem Pazurą, Magdą Wójcik, Joanna Kurowską, Edytą Hebruś grają po Polsce.
W warszawskim Teatrze Capitol w spektaklu „Kochane pieniążki” gra razem z Waldkiem Obłozą, Mikołajem Krawczykiem, Lesławem Żurkiem, Anną Korcz czy Iloną Wrońską

SEBASTIAN CYBULSKI WALDEMAR w spektaklu „CASTING. Poczekalnia”
Absolwent łódzkiej Filmówki. Przez lata był związany z serialem Barwy Szczęścia, gdzie wcielał się w postać krnąbrnego prawnika Ksawerego Rybińskiego.
Obecnie można go oglądać w serialu „Kruk” od Canal+, „Behawiorysta” player.pl/TVN, „Backdoor. Wyjście awaryjne” oraz „Drunk History” na Comedy Central czy Netflix. „Pierwsza Miłość” i „Miasto długów” to produkcje od grupy Polsat z jego udziałem.
Zagrał również w kostiumowych produkcjach: międzynarodowej produkcji „Zniewolona. Felix Austria” wcielając się w czarny charakter, iluzjonistę Ernesta oraz w serialu „Młody Piłsudski” wcielając się w brata marszałka Piłsudskiego, Bronisława – cenionego etnologa. Zagrał w filmach: „kRaj” Macieja Ślesickiego, „Adwokat” Piotra Gołębiowskiego, „Historia Roja” Jerzego Zalewskiego. Obecnie gra w głośnym znanym spektaklu Teatru Gudejko „Goło i wesoło”, w którym wciela się jedną głównych ról, Bugiego. Współpracuje z Kabaretem PARANIENORMALNI, z którym gra po Polsce w programie „VIP Tour” (albo „Bez znieczulenia”). Przez lata grał w spektaklu „BEREK, czyi upiór w moherze” w warszawskim Teatrze Kwadrat, razem z Ewą Kasprzyk i Pawłem Małaszyńskim. Zagrał w prapremierze teatralnej tekstu „Zaklęte rewiry” w reżyserii Adama Sajnuka w Teatrze WARSawy. W poznańskim Teatrze Polskim wcielił się w Korowiowa w spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Grigorija Lifanova. Współpracuje z Teatrem Komedia, Teatrem Kwadrat, Teatrem Kamienica, Teatrem WARSawy, Klubem Komediowym. Współpracował z reżyser\kami m.in: Olą Konieczną, Mikołajem Grabowskim, Robertem Talarczykiem, Andrzejem Rozhinem, Adamem Biernackim, Romualdem Szejdem.