TEATR Przedstawienie teatralne

teatr_piaskownica_plakatPiaskownica

obsada: Anna Walkowiak-Sikorska (Miłka), Artur Gotz (Protazek)
reżyseria: Adam Biernacki
scenografia: Adam Grządziel
premiera: 7. października 2010, Katowice, Old Timers Garage, ul. Gen. Jankego 132
Pokaz przedpremierowy godz. 11:00, bilety 15zł

„Piaskownica” jednego z najlepszych dramaturgów młodego pokolenia, Michała Walczaka, to jeden z najpopularniejszych najnowszych polskich tekstów dramatycznych. Realizowany w kraju i za granicą, w każdym przypadku zebrał entuzjastyczne recenzje. Przejrzysta metaforyka i wspaniałe podchwycenie dziecięcego języka zdobywają „Piaskownicy” przychylność odbiorców w każdym wieku.
„Piaskownica” to opowieść o dziecięcej dorosłości i dorosłych dziecinadach, o pierwszym zauroczeniu, nauce dzielenia się sobą, miłości, zdradzie i strachu przed dorosłością oraz o podejmowaniu dziecinnie trudnych decyzji. Najciekawszym żywiołem „Piaskownicy” jest potoczysty i dowcipny język, balansujący na granicy dorosłości i dzieciństwa. Spektakl został zrealizowany przez zdolnych twórców młodego pokolenia: aktorski duet, Annę Walkowiak-Sikorską i Artur Gotza, oraz reżysera Adama Biernackiego – kompozytora katowickiego hejnału!

Niezwykłe jest także miejsce premiery: Old Timers Garage, klub pełen koncertów, spotkań muzycznych, występów teatralnych, wystaw, performance’ów oraz stylowych, zabytkowych samochodów. Wśród błyszczących karoserii cadillaców tytułowa piaskownica nabiera nowego znaczenia. To spektakl, który trzeba zobaczyć!

Spektakl jest skierowany do widzów od lat 15.

Anna Walkowiak – Sikorska
Aktorka, absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie – Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu (2006).
W latach 2001-2002 współpracowała z Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu („Sen nocy letniej” Williama Szekspira w reżyserii Krzysztofa Kopki oraz „Zatrudnimy starego klowna” Matei Visniec w reżyserii Ewy Piotrowskiej).
W spektaklach dyplomowych zagrała główne role: Salome w „Salome” na podstawie Oskara Wilde’a w reżyserii Alzbety Tichonovej (z praskiej DAMU) oraz Luizę w „The Fantasticks” na podstawie „Romantycznych” Rostanda w reżyserii Jana Szurmieja.
Od 2006 roku współpracuje z Teatrem Polskim w Poznaniu. Można ją było zobaczyć w „Procesie” Franza Kafki w reż. Marka Fiedora (Anioł/Dziewczynka), w „Wyszedł z domu” Tadeusza Różewicza w reż. Marka Fiedora (Gizela), w „Postępującym zaniku mięśni” Andrzeja Bartnikowskiego w reż. autora (Elwira). Obecnie aktorkę można oglądać na poznańskiej scenie w „Szarańczy” Biljany Srbljanović w reż. Pawła Szkotaka (Nadeżda) oraz w „Mykwie” Piotra Rowickiego w reż. Moniki Dobrowlańskiej (Agnieszka, Sara) .
Zagrała w filmie „Sztuczki”, a także m.in. w „Fali zbrodni”.
Aktorka zajmuje się również dubbingiem.

Artur Gotz
Aktor, absolwent PWST im. L. Solskiego w Krakowie – Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu (2006 r.)
Obecnie związany ze scenami warszawskimi – Teatrem Kamienica i Teatrem Współczesnym, współpracuje również z Teatrem The Imagination w Londynie i Teatrem Rozrywki w Chorzowie.
Debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”, a w sierpniu 2010 odbędzie się premiera debiutanckiej płyty „Obiekt seksualny” (wyd. Luna Music Wrocław)
Ze swoimi recitalami odbył tournee po USA (Kalifornia i Ohio), prezentował je również w Berlinie, Brukseli, Wiedniu i na Cyprze.
Występował na festiwalach teatralnych w Czechach, Francji, Słowacji i Wielkiej Brytanii, a także na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 r. w koncercie EnergiaPro Młodzi.
Współpracował ze Studiem 68 of theatre arts London w Gdyni pod patronatem Sean’a Connery.
Laureat Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej.
Zagrał w kilku produkcjach filmowych m.in. Karol – człowiek, który został papieżem, Wielkie ucieczki. Oficjalna strona aktora:  www.arturgotz.pl

Adam Biernacki
reżyser, absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Reżyserii (spektakl dyplomowy: „Szwindel” Teatr Kamienica, 2009), ukończył również filmoznawstwo na UŚ w Katowicach.
Zrealizował spektakle teatralne w warszawskich teatrach: Teatr Collegium Nobilium („Dochodzenie”, 2008), Teatr Wielki – Opera Narodowa („Sceny z Buntu żaków”, 2008), Teatr Studio („Rok Magicznego Myślenia”, 2008), Teatr Kamienica („Szwindel”, 2009), Teatr Stara Prochoffnia („Mojo Mickybo, 2009), Teatr Syrena („Krystyna Tkacz śpiewa piosenki Kurta Tucholsky’ego”, 2010) czy Teatr Polski („Do Amsterdamu”, 2010).
Współpracował ze studentami Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina oraz z uczniami Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie, a także z takimi artystami jak Ewa Błaszczyk czy Krystyna Tkacz (opieka reżyserska nad płytą „Krystyna Tkacz śpiewa Kurta Tucholsky’ego” – Polskie Radio oraz scenariusz i reżyseria spektaklu w Teatrze Syrena).
Jest współtwórcą serii telewizyjnej „Akademia” (TVP Kultura), założycielem niezależnej teatralnej Grupy Dochodzeniowej (www.grupadochodzeniowa.pl) oraz kompozytorem hejnału Katowic.